| Gabriel323 a întrebat:

am o dilema, ce telefon credeti ca este mai bun J5 2016 sau A3 2016?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Din start A3 cade daca ar trebui sa aleg. J5 are baterie mai mare (de 3100 mAh) detasabila, pe cand A3 are baterie nedetasabila de numai 2300 mAh, A3 nu are slot dedicat pentru cardul de memorie - foloseste slotul pentru sim2, are ecran mai mic, softul mai vechi, memorie ram mai mica 1.5GB fata de 2GB cat are j5 (cu cat ramul e mai mic, cu atat merge mai greu impiedicat).
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7869&idPhone2=7791

1 răspuns:
| alin1317 a răspuns:

Salut! Am lucrat la flanco intr-un interval de 5-6 luni anul trecut si din ceea ce am observat eu a fost ca j5 s-a vandut mai bine. Explicatii sa-ti dau ce si cum, nu stiu. Las pe altii. Eu doar iti zic ce s-a cumparat mai mult. Succes!