| UndeadEnigma a întrebat:

Ce parere aveti despre S3? Vreau sa imi cumpar unul prin decembrie. Credeti ca este un telefon care va mai face fata aplicatiilor din 2015 si 2016?

9 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Nu prea va mai tine, mai ales ca nu primeste actualizare la Android 4.4.2 (Kitkat).

| UndeadEnigma explică (pentru LTAA):

Ba da, va primi! Se lucreaza la asta.

| LTAA a răspuns (pentru UndeadEnigma):

Atunci, ar trebui sa mai tina.

| hp8510p a răspuns (pentru LTAA):

Cred ca va primi! Note 2-ul a primit acum cateva zile update la KitKat si S3-ul nu cred ca ramane in urma...Acum cateva zile am primit un update la S3 dar nu si-a schimbat Androidul ci si-a schimbat versiunea benzii de baza...cred ca update-ul pentru 4.4 trebuie sa vina

| Baton a răspuns:

Aplicatiile din 2015 sunt sub semnul intrebarii datorita avansului tehnologiei, dar probabil ca aplicatiile de la inceputul anului 2015 vor merge.despre 2016 te asigur ca nu vor merge pentru ca sistemul de operare din interiorul telefonului isi face update si asa telefonul va fi reactualizat cu aplicatiile din el care multe nu vor mai merge bine sau deloc.Un telefon vechi actualizat cu softuri noi inseamna un telefon ce gandeste greu.Eu is patit cu un Nexus

| UndeadEnigma explică (pentru Baton):

Care Nexus?

| UndeadEnigma explică (pentru Baton):

Si cum ar fi daca nu as face aceste actualizari?

| Baton a răspuns (pentru UndeadEnigma):

Pai daca nu faci actualizarile ramai in urma. aplicatiile au cerinte minime de exemplu fac o aplicatie pentru android 2.3 minim..adica ruleaza numai pe telefoanele ce au androidu 2.3 ce e sub nu merge.iar ce e peste e ok..in momentul in care aplicatiile cer nivel minim o versiune mai noua decat ce ai tu atunci aplicatia nu va rula...in fine.

Un Nexus S ce avea pe el android 2 si ceva nu mai stiu exact..si cand l-am lasat sa faca updateuri la aplicatii si tot m-am trezit ca se blocheaza..in prezent este mort deabinelea si trebuie un factory reset pe care din pacate eu nu il pot face.

| UndeadEnigma explică (pentru Baton):

Pretentiile mele nu sunt enorme. As vrea sa imi mearga Facebook si mess-ul lui, YT, Chrome si cam atat. Crezi ca va face fata? Eu acum am un telefon cu 512 RAM cu Dual Core de 8 luni si eu il numesc "lag city".