| gabutzu a întrebat:

am o intrebare...acum ceva timp s-a ars sursa de la pc si vreau sa cumpar alta... la pcul meu merge orice sursa sau trebuie una speciala? un anumit model?

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

O sursa ce costa in jur de 50-60 lei (la 400-450W - poate ca nu reali) e in stare sa-ti alimenteze sistemul, dar sa nu practici cumva overclocking sau sa-l omori cu vreo placa video ce necesita o alimentare separata.
Exemplu:

http://www.emag.ro/surse/sursa-atx-delux-450w--pDELUX450W?ref=vsc_boxpromo

| adutzadragutza a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, se intampla pe neprevazute si cand nu ai chef de asa ceva. Tute cu unitatea in oars la tine la un centru de calculatore, si iti vor da de acolo o sursa noua, contra cost desigur, o sa ti-o asambleze ei chiar. ps : asta e pentru tine ai grija ca in loc de sursa ta care s-a arsa sa iti dea una mai slaba ai grija sa nu faca vr-o smecherie happy funda confused

| dicualex a răspuns:

Daca ti s-a ars sursa de la PC nu trebui sa-ti faci griji de model sau alte variante.
Te duci la un depozit de PC AEMD sau Depozitul de Calculatoare, cere o sursa de 500 W Reali sau decat 500 W stiu ei acolo ce sa-ti dea si te duci acasa si o montezi frumos! laughing nimic mai mult

| Walker a răspuns:

Nu are nici o treaba modelul.
Si eu am patit asta si mi-a rezolvato pentru 50 de lei acum 2 ani dar un prieten a fost anul asta si a dat cam 100 lei.
Vezi sa iti puna una de 400-500 W

numai bine