| adyiSAMP a întrebat:

am o intrebare: as vrea sa imi schimb procesorul : eu am acum unu dual core 2, 5 si as vrea sa pun unu dual core 3mhz oare merge adica nu voi avea probleme.

Totusi aicia sunt informatiile care le am eu la pc:
http://postimg.org/image/uwt5u71d9/

Si as vrea sa ii pun acest procesor:

http://www.emag.ro/......DSRWXBBBM/

Multumes

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă se poate sau nu nu depinde de configurația Pc-ului ci de ce placă de bază ai.
Ca să aflii acest lucru este necesar să desfaciunitatea și să te uiți pe placa de bază cde acre este(ex: Ecs Gforce 9050 m-m v 2.1).
În funcție de asta, căutând pe Google numele plăcii de bază, vei găsii și CPU support list-ul acesteia.în acea listă va scrie precis dacă placa ta de bază suportă sau nu procesorul dorit.tot o data trebuie să iei în calcul dacă și sursa de alimentare poate duce noul upgrade și mai ales dacă este una decentă. Succes

| SouLIce a răspuns:

Nu poti pune acel procesor pentru ca placa de baza nu suporta procesorul respectiv

| TanaseGabriel2205 a răspuns:

Da merge sa pui provesorul ala dar il pui degeaba pentru ca nu o sa se observe mare diferenta