| SuBZ3CE a întrebat:

Salut Tpu.Am o intrebare.Ce recomandati pentru gaming, laptop sau pc?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

PC.
La laptop, performantele sunt mai mici deoarece se doreste un consum mai scazut(pentru o autonomie ridicata), si caldura degajata mai mica. Pe langa asta, trebuie ca piesele puse sa fie cat mai mici posibil. Tot din acest factor, racirea este foarte slaba, si adesea se incalzesc excesiv.
De asta, pentru gaming, musai pc.

| laurentiu80 a răspuns:

Esti buna fa happy

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Salut, iti recomand PC-ul. Laptop-urile nu sunt facute pentru jocuri+ca se incalzesc foarte tare la jocuri+ca nu e acelasi farmec; e mai fain pe PC. Se vede mai mare si dace e unul bun ii poti seta graficile la maxim. Sa ai o zi buna!

| deny2013 a răspuns:

PC-ul

| RoIT a răspuns:

Recomand PC-ul deoarece, PC-ul il poti moda adica sa ii pui placi mai bune mai puternice.
Poti pune o placa video performanta pe care o gaesti usor pentru un Pc la un laptop nu recomand deoarece gasesti piese dar sunt greu de montat deoarece ar trebai sa ii desfaci tot spatele de aceia eu recomand PC nu Laptop.
Fa-ti un channel de youtube si pune gameplayuri daca doresti te pot ajuta sa iei bani prin afilierea la google.
Sanatate.

| Hang0ver a răspuns:

PC

| xK1nD3rX a răspuns:

PC-ul pentru ca are performante mult mai mari ca un laptop..eu unu am si laptop si pc..si eu folosesc mai mult laptop-ul si tata foloseste pc-ul..si cateodata sunt invidios ca nu m-am gandit sa imi iau PC si nu laptop..este mult mai bun pentru gaming pc-ul..si acum
depinde si de ce pc ai.

| Z0R0 a răspuns:

PC-ul...

| mirelutzagabrielutza a răspuns:

Eu as alege laptop... happy