| Anonim0204 a întrebat:

Am o intrebare daca iti tin laptopul pe niste suporturi si pe masa (gen laptopul este in aer sta doar pe >picioarelesuporturile alea ci nu sta pe masa ) este bine? Adica va merge mai bine isi va trage ma bine aer (nu ii folisesc tastatura si mausul incorporate am eu separat pe el doar ma uit gen destkop ) FUnda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| IFeelS0Alone a răspuns:

Daca il pui in pat sau foarte aproape de o suprafata plata fluxul de aer tras de ventilatoarele care au rolul de a raci processoarele (grafic sau cpu) trag mai putin aer decat ar avea nevoie, processorul se incalzeste si merge mai greu, se blocheaza. Dar daca il ridici si foarte putin de pe masa o sa vezi diferenta. O sa traga mai mult aer, racirea fiind mai eficienta si o sa se miste mult mai ok. Zi faina!

| Anonim0204 explică (pentru IFeelS0Alone):

Multumesc, este ridicat aproximativ 5 cm. deasupra mesei!

| IFeelS0Alone a răspuns (pentru Anonim0204):

E perfect asa happy

3 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Da e bine sa fie un pic mai sus cu 1-2 cm dar trebuie sa stergi praful la 2 zile ca se acumuleaza bafta