| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare de ce imi arata 2. 00GB (1.87 usable).
Am vazut ca multi au problema asta. Ce pot sa fac sa imi foloseasca toti GB ram?

Funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E total normal.1, 87 mai ai liber, restul e folosit de exemplu ce faci acu pe net. Par example ai memorie in hdd 100 de giga dar 50 mai sunt liberi.Asa si in memoria ram, nu e vorba ca nu e folosita toaat ci 1, 87 mai ai liber, restul „ruleaza „ acum.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa. Multumesc mult happy

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai dat raspuns castigator la cel mai prost raspuns posibil. Daca tot primesti mai multe raspunsuri, cauta si tu cat de plauzibil e.
Iti arata asa deoarece restul e alocat placii video integrate. Nu cum spune ramon, ca e folosit de ce faci acu pe net rolling on the floor) pfff ce tampenii...
Si de imbecil e, ca o prostie nu vine sigura, s-a luat de inteligenta lui cu hdd-ul. Acolo ai hdd de 500gb si arata ca are 450 utilizabili deoarece toti folosesc NTFS> Daca am folosi mai multi un format gen ext3/ext4 sau ce se foloseste pe mac osx atunci am avea 100% spatiu. Doar la windows, cu ntfs, fat-urile si astea nu arata tot.

| RaduTN a răspuns (pentru sltlp):

Pff. Oricum mersi ca mai lamurit... Nu mi se parea prea normal ce a zis ramon ca mereu este 1.87. Mersi mult.

| darrio2007 a răspuns:

Ii foloseste pe toti.Stai linistit.Nu iti arata niciodata 2.00 GB usable.

| Jipa95 a răspuns:

Din 2gb, 0.17 se duc catre chipul grafic/placa video, asta insemnand 130mb. Pc-ul deja iti foloseste toti ramii.