| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta.
Cati bani ar trebui sa bag in calculator ca sa il fac sa mearga orice joc pe el? Adica ce placa video, ce procesor, cati gb ram etc.

9 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

De cat sa-l faci pe ala care il ai...mai bine cumperi unul nou!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu 2000-2500ron îți poți face o configurație bună: un quadCore, 8gb ddr3 ram, placă video de ultimă generație gddr5.

| Me2 a răspuns:

Depinde de buget, poti face un pc de 1500 lei care sa duca orice joc, dar poti face si unu de 9.000 lei dar acesta va merge mai bine normal
La ce rezolutie joci? si cam cati bani vrei sa dai pe el,

| Krokodil a răspuns:

Si cu 20/25mil iti merg toate jocurile, unele pe high, altele pe medium..depinde

| diosmin a răspuns:

Poi ti-as recomanda o placa video 2gb+(nVIDIA sunt cele mai bunewinking ), un procesor 3, 5GHZ dual core, 6gb ram sau mai mult....astea toate tear ajunge peste 4000 ron..ai putea pune pe el si mai mult decat tiam specificat mai sus dar nu prea cred ca gasesti jocuri cu cerinte asa mari...

| CalugarBetiv a răspuns:

In jur de 30-40 milioane, poti sa iti iei un procesor i5 de 2, 8GHz suficient, 8 gb ram ddr3, si o placa video de 2 gb.

| Adrian223322 a răspuns:

Ar trebui sa bagi in el cam in jur de 4000 lei.atat am bagat si eu in al meu si am o gramada de jocuri si am windows 7 deci e performant. deci ai inteles? atat sa dai.

| jonny97 a răspuns:

Poi eu am procesor AMD Athlon de 3.20 GHz, 4 Gb rami si placa video de 2 Gb. In total am dat aprox 30 milioane. (Imi merg toate jocurile perfect)

| HardCore7750 a răspuns (pentru jonny97):

Ce DDR e placa Ta video? daca e DDR3 nu e asa buna daca e DDR5 duce TOT