| SkullDrawer a întrebat:

Salut am o intrebare foarte importanta. Eu vreau sa imi cumpar o placa video si un procesor dar am un calculator mai vechi si am in unitate numai piese cu ddr1 si cele care vreau sa le cumpar au: Placa video are GDDR3 si la procesor nu imi scrie big grin.
Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Placa video este pe slot AGP ai vrut sa spui?
Sfat,este un muribund depasit moral si fizic, NU mai investi bani in el!
Pastreaza de la el hardurile, dvd ul, cutia si sursa, apoi cumpara o placa de baza ultimul racnet, rami 4 gb si un procesor pentru inceput bunisor, apoi cind te repari cu malaiul al dai la schimb si iei un procesor dual core sau mai bun, este o varianta de a avea lucru nou, performant si in rate si folosesti cele luate de la compul vechi!
Sarbatori fericite!

| emilitalia a răspuns:

Instaleaza Everest si vezi si ce procesor ai.In functie de slotul lui poti sa cumperi altul mai bun dar ai grija si la placa video si la procesor sa intrebi pe cel care le vinde (daca se pricepe) daca le poate duce placa de baza(asta insemnand sa vezi si ce placa ai). Altfel ramai cu ele in vitrina.