| ily10 a întrebat:

am o intrebare in legatura cu un laptop care cand il aprind cateva minute imi clipeste ecranu, poate sa fie de la placa video? sau de la ce?

8 răspunsuri:
| Paul1374 a răspuns:

Salut. eu zic ca e de la placa video

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai driverele placii video instalate?
http://download.cnet.com/SlimDrivers-Free/3000-18513_4-75279940.html
Ia programul asta si instaleaza driverele cu el.
Sa-mi spui daca iti mai face probleme.

Bula
| Bula a răspuns:

Poate sa fie de la ecranul laptopului (tuburile de neon).
Pentru a verifica, ar trebui sa intrii in BIOS si sa vezi daca si acolo palpaie - sau cel putin daca palpaie si cand apare logo-ul fabricantului la pornirea laptop-ului. Daca palpaie si atunci, inseamna ce este defect fizic al laptop-ului si trebuie verificat la un service.

| ily10 explică (pentru Bula):

După ce se încălzește pot sa îl sting și nu mai face nimic asta nu înțeleg, și nu pâlpâie la logo doar când intru in browser și rulez un video sau ceva pentru câteva minute.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai la servis reparatii calculatoare laptopuri o sa aflii cauza defectului, daca umblii tu in el il poti strica de tot, si atunci il poti arunca in gunoi nu o sa il mai repare nici cei de la servis, sau il repară, dar ce bani o sa ceara pe reparatie sigur il vei arunca.

| florinmuresan91 a răspuns:

Incearca cu un windows nou plus toate driverele instalate si daca tot asa face atunci ai putea sa incepi sa pui bani deoparte pentru unul nou

| ily10 explică:

Asta este laptopul doar ca in loc de ssd are 1tb hard http://www.emag.ro/......DD5PY3BBM/

Bula
| Bula a răspuns (pentru ily10):

In acest caz este posibil sa se supra-incalzeasca din cauza prafului.
Trebuie dus la curatat.