| AndreyLorenzo a întrebat:

Am intrat in bios la pc si am setat placa video la enable si acuma cand vreau sa aprind calculatorul imi bipaie mai mult si nu se aprinde ramane negru ecranu sad Va rog ajutati-ma, Funda!

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Ai setat placa video integrata si iti da un conflict, ceva nu e bine, de ce umblii unde nu stii? Pune-le inapoi cum erau. Daca nu ai cum pentru ca nu ti se aprinde monitorul, scoate bateria de bios si lasa-l 5 minute asa, se va reseta singur.

3 răspunsuri:
| WeAreSmart a răspuns:

Intra iar in Bios si da-l la Default Settings
se va resta la implicit, Defalut Setting ar trebui sa fie undeva pe la Exit

| Kampion a răspuns:

Intra in bios si seteazal cum era inainte, asa o sa iti mearga, funda