| WAndrei95W a întrebat:

Am o intrebare legata de pc ul meu.De curand mi-am luat procesor q6600 si o placa de baza noua.Problema este SURSA care scrie ca e de 450W(desi nu cred) si se incinge foarte repede. Exista vreun risc sa mi se arda? si daca mi se arde sursa din start se arde si placa de baza?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Este un risc destul de mare in utilizarea surselor fara nume. Se poate intampla sa se strice si defectiunile se pot extinde la celelalte componente.

1 răspuns:
| lucianredy a răspuns:

Cam tarziu raspunsul meu, dar schimb-o neaparat cu una mai de firma pentru ca eu am patit cu 3 surse sa mi se arda, prima mi-a ars placa de baza iar celelalte numai sursa, acum am o sursa la 650W de firma cred la ce bani am dat pe ea dar nu am probleme