| Kaleb a întrebat:

Am o mare problema cu PC-ul: de la o vreme incoace imi tot dispare memoria din Local Disk C.
De fiecare data cand deschid calculatorul ajunge imadiat la o valoare critica si e foarte stresant deoarece la un moment dat nu se mai incarca paginile web.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| fresHZoNe a răspuns:

Sterge din fisierele temporare. tastaza in Run : %temp% si sterge tot ce e acolo. da si un disk cleanup

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Nu inteleg mare lucru. nu mai ai spatiu pe partitia C a windowsului? sau ai memorie RAM putina?

| cristi202 a răspuns:

Descarca TuneUpUtilities de pe net si programul asta te va ajuta nu numai sa iti setezi calculatorul incit sa mearga mai bine si mai repede, dar are si o optiune pentru curatarea lui. Eu am ramas uimit cita memorie mi-a eliberat cind l-am rulat prima oara.

| sherlock a răspuns:

Mai sterge ceva dupa C elibereaza spatiu neaparat! trebuie sa ai minim 500 MB liber pe partiatia cu Windows de ai XP. eu recomand 1GB +, asa pune mana si sterge prostiile sau formateaza si fa partitia mai mare.

| Bullweif a răspuns:

De obicei problema apare din cauza unui virus care face ca windows`ul sa nu mai stearga fisierele temporare(cand te uiti la un film online sau asculti o melodie ea e de fapt salvata temporar pe compul tau). Recomand sa iti reinstalezi windows`ul si sa iti pui un antivirus bun, de exemplu avast(e si gratuit). Sau varianta pentru lenesi: pur si simplu sterge manual in fiecare zi toate fisierele din folderul Temp din C. happy o zi buna!

| RzC_2505 a răspuns:

Daca ai windows Xp se poate sa fie un virus! Recent a aparut un nou virus ce da disable la unele optiuni din xp. Imi vine greu sa cred ca stii sa lucrezi in Regedit asa ca iti dau alternativa.
Download Avast antivirus:http://www.avast.com/free-antivirus-download
Download Ccleaner:http://ccleaner.en.softonic.com/download
Pentru a curata erorile survenite si pentru a repara registrii.

O alternativa Ar fi un format de Hard Disk si o reinstalare a sistemului de operare.

| GoguStrigoi a răspuns:

Da-i un Disk-Cleanup

| DanutzDanutz a răspuns:

Reti insalezati windows-ul big grin sau al deformezi