| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

am o masina de tuns si nu prea mai taie...e cu acumulator, se incarca, si merge mai lent parca nu mai are puterea de la inceput chiar daca e incarcata full. Se poate ascuti cumva sau ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Poate fi si de la acumulator, ca si la telefoane sau alta aparatura care foloseste asa ceva, acumulatorii isi pierd puterea in timp, se consuma, la fel ca bateriile. Nu stiu daca se poate schimba acumulatorul, dar probabil mai degraba iti iei o masina noua, ca nu sunt chiar o avere - ba schimba acumulatorul, ba schimba lama, te ajunge mai scump asa decat unul nou. Astea-s produse de consum, cam de unica folosinta, de-aia nici nu sunt foarte scumpe. Sa-ti iei unul care sa poata fi alimentat si la priza, e mai fiabil. Vezi ca nu cumva ii poti pune acumulatori din aceia normali, gen baterie, care se reincarca.

3 răspunsuri:
| Mihai_Răileanu_1991 explică:

Nu e tocita lama ca am folosit-o de vreo 4-5 ori... oare nu se poate sa fi intrat fire de par la motorul ala? si il incurca cand ruleaza lama...

| sMoKeandrei a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel nu mai ai ce sa-i faci

| Gabi_Arvinte_1990 a răspuns:

Doar daca poti sa faci rost de o alta lama de la un aparat mai vechi si sa o inlocuiesti