| BlackStyle a întrebat:

Am o mică mare problemă...am 15 ani (nu asta e problema) si am pc de la 8 ani si nu prea stiu face mai nimic pe el...si tata ma tot cicăleşte să invat sa fac una alta si vreau sa invat sa imi instalez (reinstalez) windowsu' de la A la Z. Mă poate ajuta cineva? V-a fi o adevărată provocare laughing! Fundă bine-nţeles [scuzaţi categoria]

Răspuns Câştigător
| Ana_Ruje_1975 a răspuns:

1.Descarci windows http://www.onlyus.ro/......uary-2009/
2.Descarci si instalezi http://www.freeisoburner.com/
3.Arzi(scrii) cd-ul cu isoburner la viteza minima.
4.Acum ai un windows boot.
5.Pui cd cu windows in cd-rom si dai restart.
6.La repornire cind apare pe monitor : pres any key boot cd " apesi o tasta.
7. dupa scanare vers veche apar partitiile.
8.alegi part C si jos pe bara alba ai indicatii ce sa apesi ( D delete apoi L confirmi stergerea apoi C create si ENTER si alegi NTFS ) dupa pasii astia windowsul buteaza singur. Cam in 40 min e functional. SUCCES!

4 răspunsuri:
| Bteen a răspuns:

Cel mai simplu pune pe cineva sa o faca odata fii foarte atent si memoreaza tot. Daca nu reusesti din prima repeta procedeul. Ca alte alternative poti opta pentru un curs.Altceva nu ai ce face. Succes!

| St3fan97 a răspuns:

Poi nu stiu cum as putea sa iti explic cum sa inst windowsu fara sa fiu LG tine sau sa ai alt pc sau mod de comunicare cu mine! st3fan_octavyan97 id meu!

| Amarie_Alexandra_1994 a răspuns:

Sunt multe tutoriale pe net cu care poti invata multe chestii happy

| geo675 a răspuns:

Vezi cateva tutoriale si incearca sa vezi daca iti poti schimba pc-ul