| dannyboy1996 a întrebat:

Am o mica problema cu laptopul. Am un Asus K53sv 4GB RAM, Processor Intel Core i7 2670QM 2.2 Ghz placa Video Nvidia GeForce GT540M Windows 7 home premium original, cumparat. De multe ori, in timp ce umblam ca omul prin fisiere mi s-a intamplat sa imi apara o chestie "Windows explorer nu mai functioneaza". Astept, si se restarteaza de zeci de ori desktopul. Am reinstalat de cel putin 3ori sistemul pana acum, formatand si hardul, dar eroarea tot imi apare. Ce pot face? Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai poate avea. stou ca la versiunile mmai vechide bios, scria pe site-ul de la Asus, ca mai aveau mci probleme. Nu stiu cat de mult se leaga de bios, dar ar puta fi si el. Deci eu am la fle, ti-am zis, si nu am patit niciodata asa ceva.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Original, sper... Ai si tu un antivirus pus? SPer ca ai actualziarile de windows la zi.

| dannyboy1996 explică (pentru sltlp):

Windows e original. Am cumparat laptopul nou nout si odata cu el si windows. Tot ce am pe el(cu exceptia jocurilor) am cu licenta. Update e la zi, antivirus la fel. Deci nu inteleg de ce imi apare eraoarea.

| sltlp a răspuns (pentru dannyboy1996):

Eu am tot Asus k53 sv, si culmea, nu patesc asa ceva! CE versiune de bios ai?

| dannyboy1996 explică (pentru sltlp):

Sincer nu stiu ce versiune de bios am, dar e un program instalat "Bios update" care e mereu activ. Probabil updat-urile sunt la zi, accesand mereu internetul. Dar ce legatura ar avea BIOS-ul cu problema mea?

| sltlp a răspuns (pentru dannyboy1996):

Pai poate avea. stou ca la versiunile mmai vechide bios, scria pe site-ul de la Asus, ca mai aveau mci probleme. Nu stiu cat de mult se leaga de bios, dar ar puta fi si el. Deci eu am la fle, ti-am zis, si nu am patit niciodata asa ceva.

| laptopnews a răspuns:

Daca l-ai cuparat cu windows preinstalat, sau l-au instalat cei de la care l-ai cumparat, recomandarea e sa mergi la ei. Nu are rost sa il tot reinstalezi. Ei vor sti care e problema. succes!

| dannyboy1996 explică:

Sistemul de operare a fost pus din fabrica, antivirus, la fel. Am o partitie de boot-are de pe care instalez windows.