| zorensen a întrebat:

am o placa de baza Intel Celeron cu procesorul de 2.26 ghz, 1 gb ram si placa video de 96 mb.
acum problema este urmatoarea:cum aflu daca mai pot pune rami, ce tipi de rami trebuie(ddr), si daca placa video este dedicata sau integrata pentru ca vreau sa o schimb si vreau sa imi pun si alt procesor.
Cel mai bun funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Fiecare se lauda cu scula luihappy Pentru a afla daca mai poti adauga rami trebuie sa deschizi cutia calculatorului si sa vezi daca mai sunt sloturi libere pentru a adauga inca o placuta.Sunt sigur ca mai ai loc de inca o placuta de 1 giga. Daca mai vrei rami, te poti duce cu cea care este la un magazin pentru a-ti cumpara alta placuta asemanatoare. Scri pe ea tot ce trebuie. De altfel poti descarca programul Aida32, si la deschidere dai clcik pe acel calculator.Programul iti va afisa orice componenta a calculatorului tau cu specificatii.

| zorensen explică (pentru anonim_4396):

Multumes pentru raspuns. Funda

| anonim_4396 a răspuns (pentru zorensen):

Multumesc si eu. Ceilalti crede ca bani de alt pc se gasesc pe garduri.Asta avem asta tinem, eventual mai inbunatatim.In orice caz Procesorul Intel celeron ...ecam slabut.Si eu am asa ceva cu doar 1 giga si...se ridica la inceput pana la 100%. Chestia e ca sa opresti toate updatele de la orice program inclusiiv de la windows update.Si sa navighezi pe doar un site, nu pe mai multe odata.Sa pui la munca doar un pic procesorul.In jocuri nu stiu cum se comporta, la 1 giga putem juca doar anumite jocuri mai mari.Dar daca mai pui un giga si un procesor dual core e super.

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu merita sa mai bagi bani in pc-ul ala

| al3ks a răspuns:

Corect cum a zis si hp8510p, mai bine mai pui bani si iti ei unu nou, eu pe al meu am dat 12, 5 mil. in 2011 si are:
Intel Pentium Dual Core 3.00 GHz
4 GB ram DDR3
Nvidia Geforce 210
Sursa 450W