| holyGuard3 a întrebat:

am o placa video cam slaba si vreau sa o inlocuiesc si ma cam intrebam daca imi duce sursa o placa videao mai mare ddr5 2 giga actuala e 512

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

laughingMor de ras cand vad intrebari de genu'. Dar pe de alta parte te inteleg ca totusi ai nevoie de ajutor.
In primul rand nu ai specificat puterea surse, si in al 2-lea rand nu ai specificat modelul placii video actuale. Degeaba te iei dupa memorie pentru ca este total irelevant, TDP-ul poate fi acelasi la doua placi total diferite. Daca ai o sursa buna de 500w cred ca iti duce in mare orice placa video iti iei, acuma nu cred ca sari direct la GTX 980Ti plus ca nu ai spus ce componente mai detii. Iti recomand GTX750ti/650ti/950/960. Sau poti incerca si un R9 270, mai ieftin.

| florinflorinell a răspuns:

Ce sursa ai? Ce buget ai pentru placa pe care vrei s-o achizitionezi?

| Doiinunu21 a răspuns:

Incearca sa cauti aici pe 20 ca sunt reduceri http://bit.ly/1SZoJi3