| Emy1111 a întrebat:

Care placa video se merita mai mult asta Gigabyte - Radeon HD7790OC 1GB DDR5 PCI-E 128BIT sau Sapphire 1024 mb 128 BIT Vapor-X avand in vedere ca sunt la acelasi pret. Vreau sa stiu care duce mai bine jocurile si daca merge pe o sursa de 450W.Dau funda. Mersi!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce pret si ce sursa? HD 7850 e la un pret excelent, a scazut de pe la 800 RON pina spre 600.

| Emy1111 explică (pentru KodrutZ):

Una mai prosta de la delux dar se tine bine

| KodrutZ a răspuns (pentru Emy1111):

Normal ca se tine. Se tine pina crapa si ia juma' de sistem cu ea, de obicei placa de baza/hard/procesor. Cam asta e diferenta intre de-alde Delux si surse serioase. De eficienta nu mai zic, ca platesti cu delux la curent de iti sar ochii din cap comparativ cu o sursa eficienta...
Voila - http://www.hwcompare.com/14299/radeon-hd-7790-vs-radeon-hd-7850/
Poti sa te uiti si prin benchuri... as zice ca la ~640 RON cit a ajuns un 7850 merita.

| SorinLebron1981 a răspuns:

Iti recomand placa asta video este foarte buna http://bit.ly/1an9ko7 (link prin afiliere)