| Ciprian_Iordache_1996 a întrebat:

Am o placa video hd7770 vapor-x. De cateva zile se incinge rau, jocurile nu mai ruleaza bine, iar in idle placa ajunge la 65-70 de grade. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Doctor4Hell a răspuns:

Curat-o? daca ai facut-o deja, vezi ce Rotatii ar trebui placa sa aiba normal si apoi verifica daca intr-adevar are rotatia ventilatoarelor ca si cele din fabrica. Daca nu le are, ar fi bine sa mergi cu placa la un specialist pentru o demontare si reparare daca chiar are ceva.

Poti verifica daca ventilatoarele se misca prin soft-ul placii, din cate stiu AMD panel, ceva de genu sau sa downloadezi un software special pentru citirea datelor furnizate de senzorii placii. Gen Everest