| anonim_4396 a întrebat:

am o problea cu telefonul Nokia 6234, cand il aprind imi arata logo-ul Nokia si apoi se face ecranul alb si sus falfaie bateria acea mica si se stinge.
L-am desfacut piesa cu piesa si l-am curatar dar tot asa face, chiar a veni un prieten care se pricepe si mi la dasfacut el si i-a dat tablitele alea jos si a incercat sa-i faca ceva la piesa de soft dar na mers.si a zis ca daca ma duc la un service autorizat ma duce in jur de 100 de lei si ma tine cam 5-6 luni si apoi face la fel ca la inceput.
Metionez ca i-am schimbat eu placa de baza de doua ori dar atunci aveam pe cineva care avea un lot de placi de baza de Nokia 6234 dar le-a dat pe toate.
M-am dus si in obor dar n-am gasit doar de alte modele.

Acum unde sa gasesc placa de baza de Nokia 6234 buna la un pret de 20-40 lei

2 răspunsuri:
| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Poate fi vorba si de soft, i-a cazut softul.

| alexandrumarcu32 a răspuns:

Poate fi si o simpla problema la baterie.Incearca cu o alta beterie Nokia Corporation Originala si compatibila.

Have a nice day!