| Alin0001 a întrebat:

Am o problema: am deschis un fisier mss cu notepad si din geseala am bifat sa se deschida toate programele de acest gen cu notepad. Cum pot sa remediez problema?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Control Panel - Programs - Default Programs - Make a file type always open in a specific program
Sau right-click pe un fisier de tipul respectiv, Open with, Choose default program

| LePotato a răspuns:

Click dreapta pe un fisier.mss, "Open With" si alegi "Choose default program." si iti alegi din lista care iti apare ce program vrei sa folosesti.

| Alin0001 explică (pentru LePotato):

Pai si ce program sa folosesc? eu nu am nevoie sa le deschid sa le citesc continutul, ma gandesc doar sa nu afecteze in vreun fel computerul. De exemplu la un joc imi aparea o eroare ca imi lipseste mss32.dll si l-am downloadat si l-am pus si imi aparea aceeasi eroare, si ma gandeam sa nu fie din cauza asta, ca le-am deschis cu notepad.

| LePotato a răspuns (pentru Alin0001):

Nu are nici o legatura, stai fara griji.