| CHOIHYOMI a întrebat:

am o problema. am incercat sa copiez o imagine dintr-un fisir word pe desktop si de aici, iconitele de pe desktop nu mai sunt transparente. am incercat cu My Computer > click dreapta > Properties > Advanced > Performance > settings > si debifarea casutei USE DROP SHADOWS FOR ICON LABELS ON THE DESKTOP. si surpriza nu merge. ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| nodeerskulls a răspuns:

Verifica daca wallpaperul tau e un fisier.png sau un.jpg. Transparenta iconitelor merge numai la.jpg

| CHOIHYOMI explică (pentru nodeerskulls):

Este jpg imaginea sad

| CHOIHYOMI explică (pentru nodeerskulls):

Am gasit alta solutie. oricum multumesc, iar fundita este a ta (primul venit, primul servit!winking )