| OdeSsSsa a întrebat:

Am o problema, am un laptop Toshiba C660-1X4,procesor 2.00ghz Intel pentium, 4gb ram(3, 16 usable), cand vreau sa ma uit la un film/video pe youtube in format HD se intrerupe mereu.Imi puteti spune ce as putea faca sa mearga normal? P.S : Sunt incepator, asa ca va rog frumos sa imi explica-ti pas cu pas. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Just4Joker a răspuns:

Acum inteleg.
32 biti nu mai e bun. E bun doar daca ai XP.
Instaleaza-ti versiunea de 64 la Windows 7 daca vrei HD.
Nu trebuie sa-l reinstalezi, poti face update de la 32 la 64.

20 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Toshiba C660-1X4 are placa video HD.
Daca folosesti propriul Wireless, ai aflat cauza. Ar cam trebui sa intri in setarile router-ului, si sa schimbi canalul. In ziua de azi mai toti au Wireless si stau pe acelasi canal cu tine, ceea ce scade viteza tuturor. Daca ai un router bun (cu cat mai multi Ghz cu atat mai bine.), poti urca la o frecventa destul de inalta, unde sa nu fi deranjat.
Cum intri in setari? Dai copy/paste la ip-ul tau in bara de adrese, intri la Wireless, iar apoi schimbi canalul. Sa zicem ca esti pe canalul 6. Incerci sa dai tot mai sus pana iti convine.
Succes! Nu ezita sa ma intrebi daca n-ai inteles ceva.

| OdeSsSsa explică (pentru Just4Joker):

Eu nu folosesc wireless, am cablu de la rds.

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

E problema de la windows.
Baga Windows 7 Ultimate si va functiona.

| OdeSsSsa explică (pentru Just4Joker):

Am windows 7 ultimate, ce coincidenta.

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Oh laughing
Driverele le ai instalate?

| OdeSsSsa explică (pentru Just4Joker):

Da,toate

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Hmmm... Ciudat!
Ia programul asta si fa-le update!

http://www.driver-soft.com/

| OdeSsSsa explică (pentru Just4Joker):

Le fac update si revin cu un raspuns.

| OdeSsSsa explică (pentru OdeSsSsa):

Am incercat sa le fac update, dar imi cere sa cumpar cu 30$ pentru a putea da update.

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Okay.
Apropo, sa-mi spui daca ai Win 7 32 biti sau 64 biti.
Daca-l ai pe 32, e clar.

| OdeSsSsa explică (pentru Just4Joker):

32 biti.

| OdeSsSsa explică (pentru Just4Joker):

Hmm,cum?

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Nu pot explica concret in acest moment deoarece sunt pe un MAC OSX.
Poate te ajuta asta : http://social.technet.microsoft.com/......e9139a931/

Daca nu, instalezi windows-ul pur si simplu, cu un cd bootabil peste windows-ul pe care-l ai acum.

| OdeSsSsa explică (pentru Just4Joker):

Ce avantaje am, daca instalez win7 64biti?(in afara de vizionarea HD) Sunt mai multe avantaje pe 64 decat pe 32?

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Da.
La Jocuri/Desktop/Aspect/Programe si niste detalii minore.

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Sa-mi lasi si o funda daca nu te deranjeaza.

| pozeanimate a răspuns (pentru Just4Joker):

Ce povesti spui tu
la mine e win 7 32 bit si merge hd 700 fara nici o problema
la hd 1080 franeaza putin.
cauzele:
viteza la internet e slaba
si placa de retea ar putea fi de vina
flash playerul instaleaza de pe Adobe
si nu are nimic in comun placa video cu viteza unui film hd
poti sa mai incerci o chestie
la tcp/ipV4 proprietati baga dns de la google
8.8.8.8 si 8.8.4.4

http://res1.windows.microsoft.com/......d88_47.jpg

mai testeaza viteza de internet
http://www.speedtest.net/
(cand testezi opreste toate toate programele, chiar si messul).
dar totusi cred ca daca ai viteza mai mare de 5 mb
de vina ar fi placa de retea.
incearca placa de retea a unui prieten la tine la pc si vezi cum merge

| Just4Joker a răspuns (pentru pozeanimate):

Oh, vrei sa spui ca PC-ul nu influenteaza de loc videoclipul?
720p. pot vedea si cu un PC cu o placa video Nvidia Riva TNT Pro 64 de 32mb.
PC-ul si OS-ul conteaza mai mult decat viteza.

| Just4Joker a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Acum inteleg.
32 biti nu mai e bun. E bun doar daca ai XP.
Instaleaza-ti versiunea de 64 la Windows 7 daca vrei HD.
Nu trebuie sa-l reinstalezi, poti face update de la 32 la 64.

| Allexinno1988 a răspuns:

Salut si eu am aceiasi problema deci am win xp acum si nu pot vedea foarte bine adica nu pot vedea in format HD dar acum cateva zile aveam win vista si puteam vedea deci problema este ori windosul ori placa video trebuie update

| kyte a răspuns:

Nu aveti placi video pentru format HD.Ori schimbai placa video ori schimbati laptopul.Nu exista rezolvare decat cea de mai sus sau nu mai dati pe hd ci pe 300 sau 400