| Blindax_Joey_1994 a întrebat:

Am o problema. Azi mi-am instalat windowsul, am dat format la partitia D, mi-a formatat-o dar prima data mi l-a instalat in D. Dupa aia am mai instalat odata in C. Problema e ca aveam windowsul si in C si in D din D l-am sters i-am dat formare. Sa zicem a ramas doar in C. dar cand pornec PC-ul imi apare pe care sa-l aleg ( primul windows sau al 2 ) sunt la fel amandoua. Daca dau F8 imi apare lista cu optiunile : Safe Mode, S Mode with Networking/Command Prompt / Enable boot logging / Enable VGA Mode si mai multe. Ce as putea face sa nu mai apara asa, sa aleg dintre cele doua? Sa instalez windowsul iar? Sau ce? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Editezi din msconfig meniul de boot.
Start-->Run-->msconfig-->OK-->Boot. Si modifici acolo cu grija, stergand a 2-a intrare pentru Windows.

2 răspunsuri:
| IT4Ever a răspuns:

Dai click pe Start->Run si acolo scrii msconfig Intri la General si daca ai Bifat Selective startup tu bifeaza Normal Startup

| Blindax_Joey_1994 explică:

Multumesc!