| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU!
Am o problema cu calculatorul!
MI se opreste de multe ori la 1 ora dupa ce il pornesc!
Sau daca dau un pumn mai tare un pic in masa la fel se restarteaza!

P.S.:Am un calculator mai vechi!
Funda+Vot cine ma poate ajuta!

3 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Calculatorul se supra-incalzeste si ca o modalitate de aparate, ca sa nu se arda sursa si alte piese se stinge. Pot fi mai multe motive : ori ai mult praf in el si cularul nu mai face fata ( asta mi sa-ntamplat mie, am aspirat unitatea si am instalat windowsul), ori ai multi virusi, atata stiu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa imi zici care e culerul? Ca nu are capac pe unitate e langa ea desfacut capacu si ma pot uita sa vad care e?

Deci care e? Sa vad daca e plin de praf!

| Klaudiu214 a răspuns:

Mai mult ca sigur e defectlaughing poti sa il duci la un magazin de reparat pc-uri. si sa le spui problema.