| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema cu pc-ul si nu mai stiu ce sa ii mai fac. Problema este urmatoarea: il pornesc si dupa cateva secunde (30 sec) se restarteaza continuu dupa care se opreste. Si ca sa il pornesc la loc trebuie sa il scot din priza sa astept tot la fel cateva secunde apoi il bag si il pornesc si tot asa face. Virusi nu am in el, dar nu stiu ce are, probabil sursa, coolere, chiar nu stiu. Poate ma ajuta si pe mine cinveva cu niste raspunsuri clare! Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

In niciun caz in 30 de secunde nu se incalzeste incat sa isi dea restart happy desfa-l si verifica toate cablurile sa fie bine bagate in mufe, verifica la fel placutele ram placa video sa fie pusa bine si cel mai important coolerul de pe procesor sa fie fixat bine, sa nu joace! poti incerca sa schimbi intre ele placutele ram si sa scoti bateria biosului, o lasi 30 de sec apoi o pui inapoi! v3erifica si cablul cu 20 sau 24 pini ce iese din sursa si alimenteaza placa de baza! si poti lasa un mesaj, in caz ca nu se rezolva, in care sa imi zici ce sursa ai, ce procesor si ce placa video!

3 răspunsuri:
| CastiCuMicrofon a răspuns:

Poate unitatea este prea aproape de perete si nu are cum sa iasa aerul cald din el si se supraincalzeste. Incearca sa indepartezi sursa de perete (sau de unde o ai) sau sa o lasi cumva sa "respire" ori sa o stergi de praf in interior.
Am patit si eu asastraight face
Funda?

| sandel96 a răspuns:

Da se poate sa fie sursa sau s-ar fi ars ceva in el.Incearca o sursa nou ca nu e asa scumpa cam 70 lei depinde.Vezi ca in unitate sa fie totul prins bine ramii sa fie bagati calumea sa nu fie vreun fir incalcit sau altceva sa nu fie de la windows intai ca sa nu dai bani degeaba incearca alt windows.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca si eu am patit-o cand dadea sa boteze windows se restarta. Un sfat repune windowsul si vezi daca mai face asa eu asa am procedat si acum porneste complet