| MihaiL25 a întrebat:

Salut TPU

am o problema cu contul Google. cu conturile. am eliminat un numar de telefon dar nu il mai pot baga sau sa-mi fac cont cu numarul ala de telefon am incercat altul dar imi zice Momentan nu putem verifica numarul sau este invalid imi da o eroare nu mai pot folosi orice numar de telefon pentru ca Google cand selectez tara Romania trebuie sa bag eu +40 dupa cand il bag corect numarul imi apare o eroare temporara incerca din nou mai tarziu ce are? de 1-2 zile am problema asta. problema e alta. daca imi schimb numarul de telefon elimin imi bag alt numar pentru 2fa nu mai ma lasa sa il bag. il elimin dar nu ma mai lasa sa il pun. ca imi apare de parca Google a restrictionat SMS-urile din Romania. :/ si cu un cont fara 2fa. nu am protectia 100%

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece ei cred ca faci spam te au blocat, de ce ti ai schimbat numarul? Daca tot insisti sa te conectezi cu alt numar te vor bloca sau iti vor sterge contul, numai fa prostii trebuia sa lasi numarul vechi cu care ai facut contul, nu l ai lasat acum ei sunt suspiciosi deoarece sunt multe fraude pe internet si nu te mai lasa sa iti faci cont, o sa te deblocheze la anul prin ianuarie, ai de asteptat daca faci prostii.