| CoRrUpT3D a întrebat:

Am o problema cu driverele video.
Driverele video sun Ati mobility radeon x1300.
Am windows 8.1
Si cand le instalez nu-mi citeste driverele imi citeste Microsoft basic display adapter.
Laptop este ascer aspire 5100 procesor amd turion 64 x2 mobile tl-60 si ram 2 gb

1 răspuns:
| hiei553 a răspuns:

Dezinstaleaza driverul si dai un restart la pc. Dupa aceea incearca cu unul de aici http://www.driverscape.com/download/ati-mobility-radeon-x1300. Daca nici asa nu merge dezinstalezi si restartezi pc, dupa care incerci sa instalezi din nou dar in modul de compatibilitate cu windows 7 sau vista.