| allyx14 a întrebat:

Am o problema cu excell-ul. Am excell 2010 si cand trimit un fisier pe mail unui prieten si il deschide, il vede criptat. Adica niste inscriptii ciudate, nu sunt litere oricum. Vreo solutie?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu il poate deschide deoarece nu are Excell sau are o varianta mai veche de Excell 2007 si sunt in formate diferite, respectiv incepand cu 2007 se salveaza automat in format xlsx iar cele mai vechi in format xls.
Tot ce trebuie sa faci este sa-l salvezi in format xls si atunci n-o sa aiba nici o problema, bineinteles daca si el are Excell.

| darrio2007 a răspuns:

El are Excel?

| Danzell a răspuns:

Salveaza tabelul in format XLS. cel mai probabil el are un excel mai vechi iar tu avand excelul nou, iti salveaza in format XLSX

| danutzu96 a răspuns:

Probabil el in deschide cu o varianta mai veche de Ofiice (2007, ca 2003 nu cred ca mai foloseste cineva). Salveaza-l in format XLS ca sa il poata deschide in modul compatibilitat.

| Zaygon a răspuns:

Tu cand il salvezi il o faci in foaie de lucru in 2010. El probabil are 2007(dar nu cred ca astea doua sunt compatibile in mare parte) sau 2003 si nu il poata decripta.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Foloseste 2010winking Exel sau powerpoint