| Croco_Covrig_1994 a întrebat:

am o problema cu imprimanta mea Epson Stylus Office BX300f,i-am pus cartusele cu cerneala,am instalat driverul in calculator,dar cand conectez USB-ul la PC, imi spune ca nu este cunoscut USB-ul si nici driver-ul nu merge din cauza asta.Ce sa fac? Care este raspunsul la chestia asta? Dau funda la raspunsul care ma v-a ajuta.Multumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba locul unde bagi cablul in calculator si daca nici asa nu merge fa urmatoarele:
Intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

| K0sti a răspuns:

Driverul se instaleaza cu imprimanta conectata la calculator!

| Croco_Covrig_1994 explică (pentru K0sti):

Am incercat si asa dar fara rezultat.

| K0sti a răspuns (pentru Croco_Covrig_1994):

Verifica driverele pentru ce sistem de operare sunt! Si invatati sa prezentati o problema cap coada. Ce ati facut, ce sistem de operare aveti, pasii pe care i-ati facut, etc.

| gelu1970 a răspuns:

Intra in pagina Epson, cauta modelul imprimantei tale si in functie de sistemul operativ folosit descarci si instalezi driverul optim. crezi ca te descurci?

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Intra pe touslesdrivers.com si vezi daca nu cumva nu are instalate driverele pentru USB