| Clarx a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Am reinstalat pe acesta recent Windows 7, iar apoi si antivirusul. Insa cand deschid anumite aplicatii(programe) imi apare urmatorul mesaj de la "User Account Control":
"Do you want to allow the following program to make changes to this computer".
Ce setari trebuie sa fac pentru a "convinge" laptopul ca nu exista nicio problema cu acele aplicatii, mai ales ca am instalat si antivirus(nu mi-a raportat pana acum niciun fell de virus).

Răspuns Câştigător
| Bogdan549 a răspuns:

Du-te in control panel. Daca ai control panelul sortat pe categorii (ai in dreapta sus un mediu numit "view by") fa ce-ti zic: contol panel --> user accounts --> user accounts --> change user account control settings, dai bara pana jos, o sa te intrebe ceva, dai ok si dai "yes" si gata.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Dezactivează User Acount controlul.
Se face simplu scriind în search bar-ul din start UAC;
din ce apare selectezi change user acount control settings
din fereastra ce apare muți acel cursot în jod de tot
confirmi acțiunea cu ok
Asta e tot
Succes