| dmxsoimu a întrebat:

am o problema cu laptopul meu i3, acum 3 zile aveam 4 nuclee si ieri am mutat pe 1 nucleu si acum cand dau sa schimb pe 4 nu mai merge msconfig, ajutati-ma va rog frumos

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Pf, ti-au fugit 3 nuclee.
Intra in msconfig -> boot -> advanced settings -> si aici debifeaza number of processors. Mai sigur, debifeaza tot de acolo. Nu o sa simti nici o diferenta daca iti setezi tu manual 4 nuclee de acolo. Oricum laptopul foloseste tot ce poate CPU cand are nevoie.