| Vi1rus a întrebat:

am o problema cu pc meu...
cand apas butonul de pornire se aude tare ca un tractor si nu imi arata nimic pe ecran totul e negru... ce poate sa fie?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca si curata-l bine de praf, dar in interior. Poate ca ai noroc.

| Vi1rus explică (pentru neutrino):

Nu ajuta

| Sheldon a răspuns (pentru Vi1rus):

Uita-te sa nu ai ceva condensatori stricati (de obicei sunt umflati)
aici o poza cu e cand e stricat http://forums.techguy.org/attachments/222472d1365245632/bad-caps.jpg

| Vi1rus explică (pentru Sheldon):

Sunt un pic umflati...
ce ar trebui sa fac?

| Vi1rus explică (pentru Sheldon):

Nu nu sunt umflati...

| Sheldon a răspuns:

Daca te pricepi un pic la hardware si software ai putea incerca sa:
1.deschide carcasa pc-ului si afla de unde vine acel sunet, asigurate ca toate ventilatoarele din pc functioneaza cand apesti butonul de pornire
2.verifica fiecare conector sa fie bine inserat in locasul lui.
3. daca ai placa video dedicata/integrata poti sa comuti de pe una pe alta

revino cu un raspuns dupa ce incerci

| Vi1rus explică (pentru Sheldon):

Am facu asta astazai...
nu am placa video

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Sunetul poate fi de la sursa, si cu imaginea problema poate fi si de la rami, scoatei si bagai inapoi, curata-i binehappy

| Vi1rus explică (pentru Barnutiu_Cristi_1996):

I-am scos si am curatat bine, dar stiu ca cind ii scot si aprind pc trebuie sa piue.
dar nu-i nici o diferenta...