| OxyG3N12 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul : cand il aprind nu pot folosi tastatura sau misca mousul,ca atunci cand e intepat. Sper ca ati inteles si daca ma puteti ajuta, as fi recunoscator.Dau si funda! Multumes.

4 răspunsuri:
| ChristiaNNN a răspuns:

Inainte de a da drumul pc-ului scoate si baga tastatura si mouse-ul in porturi. Daca tot nu vrea incearca cu un alt mouse si o alta tastatura. De obicei asa fac cele vechi care nu-s prin USB, ci prin PS/2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le scoti,pornesti pc-ul,le bagi din nou si daca tot e aprins pc-ul bagi si un disc cu windows. Opresti pc-ul il pornesti din nou, dai pe windows care e in unitatea opritca si dai pe repair. Dupa ce repara, restartezi. Daca nici as anul vrea, reinstalezi windowsul din pornire nu din unitatea oprica de pe ecran.Dua ce ai instalat, updatezi ps 2 si mai toate driverele.

| OxyG3N12 explică:

Degeaba..ca bagasem si cu usb si degeaba.

| Marius_Gaby_1999 a răspuns:

Incearca sa scoti tastatura si mouse-ul din unitate si sa le bagi la loc, ar trebui sa mearga, altfel nu stiu