| cosmin3confuz a întrebat:

Am o problema cu pc-ul ...desi e cam vechi totusi nu a mers niciodata mai greu ca acum. Downloadurile mi se opresc la 99 %, stau 15 minute sa dau un click si amai am si o eroare ceva de system exe din windows ca e eroare sau ca lipseste. Ce as putea face in afara de instalarea windows-ului caci as vrea sa am alternative macar sa mearga un pic mai repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar, ai virusi. Poti incerca variantele din celelalte raspunsuri sau poti contacta un specialist care sa reinstaleze windows-ul

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

TeamViewer si te rezolv repejor. Da un ID de mess pe PM si rezolvam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce browser folosesti. Dupa ce schimbi browser-ul, incearca un anti-virus puternic cum ar fi ESET. Daca nici dupa asta nu merge, incearca sa reinstalezi Windows-ul. Daca ai Windows 7, inainte poti face un system restore (cauta in start la search).

| cosmin3confuz explică (pentru anonim_4396):

Pai nu stiu cum sa va spunda nu pot download nici un browser nici un antivirus nimic totul se blocheaza la 99 %.

| Iwao a răspuns:

1-run\scrii cmd, clic dreapta pe el\run as administrator, in fereastra cmd scrie sfc/scannow\enter, astepti repararea fisierelor corupte din windows\restart.
2-il cureti\optimizezi de toate fisierele inutile adunate in timp, pentru asta folosesti CCleaner, este gratuit si mai departe vezi aici:
http://tutorialiro.blogspot.ro/2012/05/optimizare-pc-123.html

| Leatherleader a răspuns:

Schimbati windowsul neaparat! sau poti sa il cureti cu Advanced System Care si scaneaza-l cu avast! sper ca te-am ajutat! happy

| bossubossu a răspuns:

Eu cred ca ai virusi ( multi virusi ). Imi dadea si mie o eroare ca a ta la 5 minute dupa ce am reinstalat windowsul. Eu iti recomand sa incerci ComboFix, la mine a functionat, iar pc-ul meu merge mult mai repede acum.

Uite un tutorial ca sa stii ce sa faci:
http://queen-soft.blogspot.com/......bofix.html

| cosmin3confuz explică (pentru bossubossu):

Dc nu merge sa dau funda?