| RoBeRTin321 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul, si anume ca imi laguieste toate jocurile din PC..Imi laguieste Minecraft, care inainte imi mergea in 120 de fps+, acum merge in 100 si se blocheaza din 2 in 2 secunde..Si mai am jocuri care imi laguieste, dar cerintele PC-ului meu indeplinesc cerintele jocului..Placa video este GeForce nVidia 430, Intel Core Duo 2, 53GHz procesorul, 4GB ram, 200GB+memorie libera...Am driverele updatate,folosesc si programe de optimizare a PC-ului cum ar fi Clean Master,CCleaner si Wise Game Booster,care imi sterg fisierele nedorite... Daca aveti idee de la ce este, nu ezitati sa imi spuneti va rog frumos! Dau funda celui mai bun raspuns! Vreau un raspuns bun cat mai urgent!

4 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Procesorul

| RoBeRTin321 explică:

Precizez din nou ca jocurile imi mergeau bine inainte, dar acum merg ca naiba.

| AnKuXor a răspuns (pentru RoBeRTin321):

Driverul la placa video.

| alexandruseici a răspuns:

1. Daca ai Windows 7 iti recomand sa iti pui Windows 8 pentru ca este mai bine optimizat pentru jocuri. 2 Reinstaleaza-ti Windows-ul. Cuplacere