| AdRiAnHo97 a întrebat:

Am o problema cu procesorul[Intel Pentium Dual Core E2160 (1800.0 MHz)] si cu placa video[(ASUS EN7200GS nVIDIA GeForce 7300 SE (G72)]; se ingalzesc foarte rau..Nu stiu ce sa le mai fac.Mentionez ca am desfacut pc si l-am sters de praf dar niciun rezultat...va rog mult sa ma ajutati... sad

P.S. Placa video si procesorul au 70 si ceva de grade celsius cand pornesc pc, iar cand intru intr-un joc imi ajunge pe la 79-80 si face un zgomot puternic... straight face

Răspuns Câştigător
| TakeMeToTheHospital a răspuns:

1. Pune ventilatoare in carcasa.
2. Schimba pasta termoconductoare de pe procesor.

1 răspuns:
| cata_2510 a răspuns:

Pai dul la cineva care se pricepe poate ca ai fortat calculatorul cu ceva joc sau altceva sau poate ca e vechi sau deteriorat procesorul.