| SomebodyWhoIsHere a întrebat:

Am o problema cu sunetul. Driverul merge, boxele pornite, sunetul arata ca e dat la maxim.La hardware imi apare ca totul e ok, doar ca nu se aude nimic!

14 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că ai conectat boixele în mufa aia verde atunci scoat jaculde acolo și reconectează-l.Ar trebui să funcționeze, mai aesl dacă știi că setările din managerul de sunet sunt bune(acolo la device). Succes

| SomebodyWhoIsHere explică (pentru DeyCj):

Am uitat sa spun ca am un subufer, si care a fost conectat timp de 3 luni.Nu l-am deconectat niciodata de cand il am!

| DeyCj a răspuns (pentru SomebodyWhoIsHere):

Și nu ai setat acolo în managerul de volum pe sistem de 2 plus unu (sau ceva de genul)?

| SomebodyWhoIsHere explică (pentru DeyCj):

Nu inteleg ce vrei sa spui.

| DeyCj a răspuns (pentru SomebodyWhoIsHere):

Adică din controlul de volum/proprietăți acolo unde apare la channels.Acolo ar trebuisa fie pe 2 +1.

| SomebodyWhoIsHere explică (pentru DeyCj):

Cred ca te enervez, dar poti sa imi explici cum ajung acolo?

| DeyCj a răspuns (pentru SomebodyWhoIsHere):

Nu mă enervezi. Știu că nu prea mă pricep să explic, deși dețin soluțiile, și de multe ori iese ce iese...
Ce Sistem de operare folosești?

| SomebodyWhoIsHere explică (pentru DeyCj):

Windows XP sau Vista nu stiu sigur care. Daca vrei iti arat o imagine cu startul poate iti dai seama.

| DeyCj a răspuns (pentru SomebodyWhoIsHere):

Din chestia ai cu volumul din bară dacă dai un clik dreapta ar trebui să se deschidă mixerul. Apoi la advanced ar trebui să ai si modul ăla de setare la speckers. Dacă și acolo îi bine îi clar că o murit placă audio.Dar cu 30 de lei te rezolvi cu una pe PCi că bănuiesc că nu ești muzician sau să îți folosești pc-ul pentru sonorizări să ai nevoie de una profi.Succes

| SomebodyWhoIsHere explică (pentru DeyCj):

Mersi pentru lamurire, acum alta problema nu ma lasa sa intru la advanced...

| DeyCj a răspuns (pentru SomebodyWhoIsHere):

Dă-mi add la
depanare.calculatoare2012@yahoo.ro
să vedem cum rezolvăm

| NopeCheers a răspuns:

Incearca sa bagi stecher-u in alta priza si uitate in bara si baga sunet-ul la maxim.

| SomebodyWhoIsHere explică (pentru NopeCheers):

Ti-am spus ca in bara arata ca e dat la maxim, si nu sunt idiot sa uit boxele fara sa fie bagate in priza.

| marcelyny a răspuns:

Problema este placa de sunet. si mie mi s-a intimplat la fel zilele trecute si am luat un stick de placa de sunet externa si functioneaza