| xHoliday a întrebat:

Am o problema cu un virus care are un nume diferit de fiecare data cand reinstalez windows-ul, acum folderul se numeste "lelqelfy" si programul din interior se numeste tot asa nu are imagine e o fereastra alba. Va rog sa imi ziceti cum pot scapa de el, de fiecare data cand il sterg apare la urmatorul restart! Va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| bogboy101 a răspuns:

Cu avast! free.instaleaza-l si dai o scanare de boot. daca nu poti cu el baga linux sau ubuntu si reinstaleaza windowsul.Da-mi replay daca iti
merge sau nu!

| xHoliday explică (pentru bogboy101):

A mers multumescbig grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o poza la ecran cand ti apare chestia cu virus sa ne dam seama cum se rezolva
E posibil ca windows-ul sa aiba un virus. Dupa reinstalare, prima data scanezi cu un antivirus bun, eu am superantispyware, e foarte bun. Incearca.

| shannygelu a răspuns:

Cand instalezi windowsul trebuie sa formatezi toate partitiile apoi instaleaza si avast si dai sa scaneze la bootare

| bogboy101 a răspuns:

Mersi.