| Florin_George_1994 a întrebat:

Am o problema destul de nasoala la un laptop. Mi l-a dat cineva sa ii instalez windows fiindca ii mergea foarte incet. Problema lui este la tastatura. Scrie 4, 5,6,- in loc de u,i,o,p; 1, 2,3 in loc de j,k, l; 0 in loc de m. Ma puteti ajuta sa imi rezolv problema? Funda in maxim 24 ore!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ei amatorii aștia... Vezi să nu fie apăstata tasta num loock. Dacă led-ul de la această e aprins apasă tasta aia și o să vezi ca nu mai scrii cu cifre în loc de litere.Pe viitor daca habar n-ai de chestii de service NU te bmai baga! De asta sunt persoane specializate ce șțiu face asta real, nu de pe net sau Yt! Succes

| Florin_George_1994 explică (pentru DeyCj):

Am rezolvat-o dupa o zi jumate problema! Sunt destul de priceput in calculatoare, nu sunt doar un bagator de seama. Trebuie sa apesi CTRL + INSERT, iar atunci proprietatile se schimba si tastatura scrie normal.

| K0sti a răspuns:

Num Lock!

| Georgestaff08 a răspuns:

Schimba limba pune romana sau eng

| Florin_George_1994 explică:

Nu are cum sa fie de la num lock....pt ca aia e pentru cifrele din dreapta. Asta e un netbook micut fara tastele alfanumerice din dreapta.
Partea din dreapta a tastaturii imi scrie cifrele, si ma gandesc ca e o setare...