| alin3007 a întrebat:

Am o problema grava.

Nu stiu ce s-a intamplat cu PC-ul. Se deschide foarte lent si cand se deschide mi se afiseaza :

"Windows could not connect to the System Event Notification Service service. This problem prevents limited users from logging on to the system. As an administrative user, you can review the System Event Log for details about why the service didn't respond."

Apoi nu ma pot conecta in niciun fel la internet avand eroarea :
"windows could not automatically detect this network's proxy settings" si eroare 711.

Va rog mult ajutati-ma crying. Funda

Răspuns Câştigător
| Lupurau a răspuns:

Alin eu zic, ca e o eroare de windows deci trebuie schimbat

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ne spui ce windows ai. Mesajul spune ca nu te poti conecta daca ai traficul limitat. Deci daca ai atins limita de trafic si ai depasit-o, nu iti mai da viteza de conexiune. Inacest caz, suni la providerul de internet si spui problema.Chiar daca nu ai atins limita de trafic, suna la ei. In ceea ce priveste eroarea 711, tot ei te rezolva. Daca ai windows 7, iti dau un link care te-ar putea ajuta la rezolvarea erorii 711. http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/get-help-error-711#1TC=windows-7

| alin3007 explică (pentru anonim_4396):

Am windows 7 ultimate. Instructiunile din link-ul dat dar toate serviciile sunt setate corect.

| miTzuliK93 a răspuns:

Ti-ai pus cumva, recent, piese noi pe PC?

In orice caz, pentru eroarea de internet, incearca sa scrii urmatoarele 2 comenzi in CMD, fix in ordinea pe care ti le dau. Si ATENTIE, faci asa: deschizi CMD, scrii prima comanda, si dai restart la PC si vezi daca iti merge netul; daca nu, intri iar in CMD si scrii a doua instructiune, si tot asa dai restart:

netsh winsock reset
netsh int ipv4 reset

Merita si sa scanezi PC-ul de Malware cu MalwareBytes. Descarci programul pe un stick si-l pui in PC, il instalezi, scanezi si stergi tot ce gasesti.

Verifica si daca in Internet Explorer Tools / Options /Connections Tab / LAN Settings si asigura-te ca Proxy Server este DEBIFAT chiar daca folosesti Firefox.

In Firefox te duci in Tools / Options /Advanced Connections / Settings (aici optiunea ar trebui sa se numeasca Use System Proxy Settings sau No Proxy).

Ai mai putea incerca si asa, pentru eroarea cealalta: booteaza in Safe Mode, logheaza-te pe un cont de admin => click dreapta pe My Computer => Manager => click pe Services and Applications => click pe Services => aici cauta System Event notification si da dublu click pe el => aici ti se vor arata proprietatile; asigura-te ca optiunea Start Up e setata pe "Automatic" si ca optiunea Service Status e setata pe "Started".

| alin3007 explică (pentru miTzuliK93):

Nu am adaugat piese noi in Pc.
Am aplicat cele doupa comenzi in cmd, niciun efect.
Am scanat Cu MalwareBytes, am sters tot ce a gasit fara rezultat.
Proxy Server e debifat in Internet Explorer Tools.
Singurul lucru care nu l-am facut e ultimul pentru nu stiu cum sa-l bootez in Safe mode si am observat ca "System Event Notification " e setat pe automatic dar nu e Started ci Starting...

Am windows 7 ultimate si inca o remarca jos in dreapta apare iconita specifica cu un calculator si cu un cablu de internet cu un "X" si cand click :
"Not connected. No connections are avaible"

| anonim_4396 a răspuns (pentru alin3007):

E de la ei daca e acel x cu acel mesaj.Suna sa rezolvi. daca nu si nu, reinstaleaza windows-ul, poate poate.