| pinulet14 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema care am intampinat-o recent...
Dupa ce mi-am pus windows-ul nu au tercut mai mult de o zi si deja imi face "figuri". Problema e urmatoarea : cand dau troubleshoot problems pe iconita de la internet imi gaseste : windows could not automatically detect this network's proxy settings, chestia este ca pe internet pot sa navighez fara problema, skype-ul imi merge la fel si steam-ul, insa cateva programe nu merg ca nu se pot conecta, gen messenger, antivirusul si multe altele, chiar si jocuri. Am mai incercat solutii din raspunsurile postate de internauti pe Microsoft insa nu m-au ajutat.
Daca stiti va rog eu sa ma ajutati ca imi simt pc-ul catapultat la 100 metri in aer de nervi. Funda. Multumesc

1 răspuns:
| Moraru_Claudiu_Remus_1976 a răspuns:

Probabil ai un proxy instalat.Trebuie sa-l scoti sau sa faci inca o placa de retea (un Network) diferit.Eu am rutter deci nu am probleme de internet de la windows (rutterul meu functionand individual). Incearca sa cauti problema in engleza si nu te mai du la Microsoft.Aia nici nu stiu ce se petrec pe proriile windowsuri... :| Incearca sa iei windowsul de pe alt site (exceptie daca il ai cu licenta).Am mai gasit si site-urile astea. Poate te intereseaza http://answers.microsoft.com/......49bc9bab1a sau http://www.techsupportforum.com/......88793.html