| ArchWord a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema la o tableta Samsung galaxy Tab 3.Cand vreau sa instalez o aplicatie imi zice asta:"Eroare. Aplicatia nu poate fi instalata in locatia prestabilita de instalare" Precizez ca inainte nu imi zicea asta dar acum din senin imi da eroarea aia.Dau funda la cel mai bun raspuns! Si am destul spatiu, folosesc google play.

2 răspunsuri:
| madalinfindrihan a răspuns:

Ai cardul stricat asta e problema funda?

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! Am trecut prin asta. Incearca una din metodele de mai jos!
1.Schimbi contul de google play
2.Reinstalezi google play, alta versiune, mai veche (asta a fost rezolvarea mea)
3. Daca nici asa nu merge, resetezi telefonul din fabrica...
4. Vezi daca ai cartela SD
4. Daca chiar nici asa nu merge atunci trecem la resoftare totala, dar pana atunci spune-mi daca merge asa, daca nu te invat cum il resoftezi...