| Kakarotto2016 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema la PC. Cand vreau sa ascult o muzica, ma uit pe Youtube sau caut ceva pe internet mi se face pe monitor intamplator ecranul complet negru (tot ecranul este negru) pentru o secunda dupa isi revine apoi si iarasi dupa doua secunde imi apare din nou pe monitor pentru o secunda ecranul negru. Si cateodata mi se face complet pe monitor ecran grii (exact ca asa: https://www.reddit.com/......pens_need/ ) care tine 2-3 minute. Nu stiu care e problema. La unitate sau la monitor?

GPU: Radeon RX 6700 XT

Monitorul: Samsung Odyssey G7

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu orice browser face la fel?

| Kakarotto2016 explică (pentru sierra1):

Da

| Kakarotto2016 explică (pentru sierra1):

Se întâmplă aleatoriu când accesezi o altă filă din firefox, chrome, opera... atunci mi se face ecranul complet negru sau gri.

| sierra1 a răspuns (pentru Kakarotto2016):

Driverul video e corect instalat?

| Kakarotto2016 explică (pentru sierra1):

Driverul meu video este RX 6700 XT. Si da este corect instalat de la AMD.

| sierra1 a răspuns (pentru Kakarotto2016):

"Si da este corect instalat"

mde...tot de la placa video e hiba!