| TrollKing1 a întrebat:

Am o problema la procesor, eu am i3 8100, dar in Speccy imi arata Kaby Lake in loc de Coffee Lake, cum as putea rezolva?
https://imgur.com/a/H3cl69D
Dau funda pentru cel mai bun raspund!

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Speccy n-am mai fost actualizat de 9 luni, si probabil a ramas asa: https://en.wikipedia.org/wiki/Speccy Incaerca mai multe programe, gen Everest, Aida64 si multe altele, sa vezi ca-i ok. Daca ai luat procesorul de la un retailer cunoscut, slabe sanse sa aiba alt microcod sau alte prostii. Pe scurt, trebuie sa fie ok, e cum spune Tibi.

| NLS a răspuns:

Speccy nu a mai primit update-uri in ultima vreme, ultimul e de aproximativ un an, mai exact
v1.32.740 (21 May 2018)
asa ca arata tot felul de prostii.
De exemplu ca un 2700X instalat de mine alaltaieri, ar avea 98 de grade. (in toate celelalte aplicatii si in BIOS imi arata 32-36 in idle)

| Țoglă a răspuns:

Schimbă programul Speccy.

| TrollKing1 explică (pentru Țoglă):

Am dat update la ultima versiune, tot kaby lake imi arata

| StalkerSoul a răspuns (pentru TrollKing1):

Este un bug vizual de la software nu ai ce sa-i faci. si la mine arata ca placa mea de baza ar avea 127 de grade incontinuu..practic mi-ar fi luat foc pana acum. sunt bug-uri vizuale de la ei. asteapta actualizari noi

| StalkerSoul a răspuns:

Nu poti. este bug de la ei. astepti un update ce-l mai probabil