| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema legata de google drive. Incerc sa incarc un fisier pe google drive pentru a-l trimite mai multor persoane. Fisierul are 0.3 GB. Precizez ca am spatiu disponibil. Am folosit doar 2GB. Insa nu il pot incarca. De la ce poate fi problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa iesi din c sa intrii din nou si incearca odata.
Este posibil ca nu s-a refrisat pagina in mod automat sau nu s-au incarcat secventele necesare incarcarii.
Daca da mesaj de eroare, scrie-l aici.

Totusi, mie-mi pare foarte suspect marime de 300Mb la un fisier pdf (oate si lui Google happy ).
Asemenea marime la fisiere pdf am intalnit o singura data, care s-a dovedit ulterior ca a fost... o filmare, cu extensia schimbata big grin

8 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Conexiunea la internet? Trebuie sa fii putin mai clar, sigur dupa ce ii dai upload iti apare o eroare.

Bula
| Bula a răspuns:

Citeste eroarea, este un indiciu pretios! happy
De pe ce dispozitiv doresti sa incarci fisierul?
Ce tip de fisier este?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Incerc sa incarc de pe laptop. Internetul merge ok...conexiunea e buna. Fisier pdf

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Suspect in ce sens?

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am mai intalnit documente pdf de asemenea marime mare.
Calculatoarele cu memorie RAM mai mica nici nu prea il pot deschide.
Fisierele pdf uzuale de obicei sunt sub 10Mb, rareori se apropie de 50Mb.
Fisierul tau este de peste 10 ori mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu stiu ce se intampla dar mie asa imi apare. Are cam 500-600 pagini. Poate din cauza asta

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

La 5-600 pagini poate fi doar daca cineva a umplut paginile cu poze /grafica de peste 20Megapixeli, fiecare pagina. In acest caz cel /ceea care a creat aceea carte electronic ne-optimizata nu s-a gandit si la altii, cum vor putea deschide fisierul.

| MadnesOfJuice a răspuns:

Incearca sa-l arhivezi si dupa sa il urci
Recomand winrar