| anonim_4396 a întrebat:

Mă confrunt cu această problemă când încarc unele fotografii în Google Drive de aproximativ două săptămâni:

https://ibb.co/pWG16z4

Aplicația este actualizată la zi, viteza internetului este bună, în telefon nu am viruși sau malware.
Pozele respective le-am încărcat acum două săptămâni iar de atunci numai așa îmi arată, că se încarcă incontinuu.
Precizez că spațiul de memorie din G. Drive nu este nici pe departe plin, doar vreo 800 și ceva de MB iar fotografiile le fac cu Samsung Galaxy A12.
Am mai încercat și pe alt telefon și tot așa face.
Care ar fi atunci cauza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui, ar fi o alternativa buna.

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Vesti proaste: daca ai depasit 15 GB, dupa 1 iunie trebuie sa platesti pentru stocarea pozelor.

Inainte pozele de "inalta calitate" (dar comprimate) erau stocate gratis. Pozele la rezolutie originala erau gratis doar pana la 15 GB.

| DenqOO a răspuns (pentru doctorandus):

Da, dar ea spune ca nu are mai mult de 800 MB.
Să între pe google one și să își mi ai elibereze din poze

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Nu am depășit 15 GB.
Am ocupat doar 761, 3 de MB.

| NLS a răspuns:

Pozele sunt in acelasi format ca si celelalte deja stocate?

Au poate o marime mai mare decat restul?

Pe ce alt dispozitiv ai incercat?

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Da. Jpg.

Din contră, dimensiunea e mai mică: de 1, 6 sau 1, 8 MB față de 4, 2 sau 3, 7 cât au pozele făcute și încărcate cu Samsung Galaxy A10.

Am mai încercat pe Samsung Galaxy A10 și tot la fel se întâmplă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Pare a fi din net, esti sigura ca nu ai depasit cantitatea alocata?
ca dupa aia iti merge, si pare ca merge bine, dar cand incerci sa pui 10 poze in acelasi timp, nu mai merge bine

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Am doar 761, 3 MB spațiu ocupat.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu spatiu liber ci cantitatea de *trafic*, fiecare abonament are una, eu de ex. am la gigi 50G pe luna, dupa ce ii depasesc, paginile de web merg bine, pot sa vorbesc audio pe whatsapp, dar video merge ca dracu, iar daca vreau sa iau un film care ar tine 20mins download-ul normal, tine 10-11h

| doctorandus a răspuns (pentru Zuzu1991):

Si? Cupleaza telefonul la WiFi, nu trebuie sa astepte dupa internet pe mobil (4G sau ce-o fi).

| Zuzu1991 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu stiu de ce, dar nu prea cred ca are wifi
insa, da, daca are atunci ce am scris eu nu se aplica deloc

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Am router și fibră optică. Foarte rar folosesc datele mobile.
Folosesc Wi-Fi în proporție de 99%.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, my bad, atunci, chiar nu stiu, imi pare rau sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei!

Ai incercat in onedrive?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Nu-l folosesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ar trebui, ar fi o alternativa buna.