| DuDstyrne a întrebat:

Am o problema mai veche si as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta..deci am W. 7 32 bit,laptop fujitsu Siemens v5505, video 356mb, 3gb ram,1, 8 GHZ si la san andreas ma refer multiplayer adica pe samp am putin lag poate mai mult simt o oarecare greutate in joc iar pingul creste de la 24 35 la 80 uneori 100 apoi iar revine si cand creste se intampla diferite lucruri:vad oameni sau masini in lag adica merg repede si se intorc repede inapoi.o chestie de fractiune de secunda.dar treaba e ca simt o greutate ca jocul merge putin greu.Am auzit ca daca as da update la windows ar merge mai bine..acuma nu stiu ce sa zic nu am dat dar astept raspunsuri cu solutii oricare va rog din suflet!

4 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Daca vrei sa mearga mai bine intri in options>Display setup>Advanced si faci setariile astea ca sa mearga mai bine
Draw-Distance il pui pe off
Frame-Limiter il pui pe off
Visual FX Qualitty pe LOW
Mip Maping pe OFF
Rezolutia 800x600x32 ca sa se vada decent
Anti-Aliassing pe off si iti va merge mai bine

| catalinmobil a răspuns:

Buna am avut si eu problema asta! trebuie sa iti reinstalezi windowsul deparece nu a fost asezat in pc asa de bine ori nu ai cateva drivere de la pc! fa ce iti spun! cheama pe cineva specialist in pc si zii sa iti reisteleze windowsul si sa iti traga toate driverele de la pc

| DuDstyrne explică (pentru catalinmobil):

Eu de obicei imi pun windowsul singur si la windows 7 stiam k nu se instaleaza driverele ..am instalat un driver pentru tot ecranu la jocuri ca nu mi se vedea atat..in rest adica daca m-ati putea ajuta la drivere la video cred ca trebuie.

| Alex_Cata_1991 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul