| ultr4nima a întrebat:

Am o problema mare! Cind vreau sa-mi deschid un site,sa apas pe ceva, sa caut ceva s.a...Imi apare reclama.Eu mereu stau pe internet cu Google Chrome,dau click pe ceva,oriunde, si imi apare reclama! Cum sa fac asa ca reclamele sa nu mai apare? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Probabil ca intri in pagini pline de spam. curata putin browserele si calculatorul. ruleaza in acesata ordine:
AdwCleaner
Malwarebytes
CCleaner
toate au versiuni free. spune-mi daca e vreo imbunatatire. si pe viitor daca vrei sa nu iti mai apara acele ferestre de spam, iti trebuie un antivirus care sa blocheze acestea insa optiunea asta o au de regula antivirusii de plata.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă reclamele apar și când deschizi browserul de exemplu pe Google.ro atunci ai de aface cu un adware.
Asta se rezolvă rapid efectuând o dervirusare cu un antivirus butat de pe Cd ca Avira rescue System
Dacă reclamele apar numai când intrii pe de exemplu TPU, atunci recomand nstalarea unui addon și anume Adblok plus:
https://chrome.google.com/......kkbiglidom
Acest adon îti va încetinii deschiderea browserului dr îți va bloca toate recalamele enervante.
Nu uita:
Curăța istoricul browserului și folderul de descărcări al acestuia, ca să elimini toate urmele site-urilor ce ți-au creat probleme.
De asemenea recomand să faci asta cât de des, deoarece vei elibera spațiu pe hard disc și îți protejezi intimitatea, chestie de care Chrome-ul nu este capabil s-o facacă e construit și gândit prost.
Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia Mozilla. Are addon-uri (Add block plus) care blocheaza reclamele.

| sosostore a răspuns:

E virus, formateaza pc, si instaleaza un antivirus, si eu am patit la fel, si la un moment dat mi se inchidea chrome-ul, sau dadeam click sa deschid o pagina si iar se inchidea.

| B3ntea a răspuns:

Add block, merge si pe mozilla si chrome si IE

| MaFiADoOm50 a răspuns:

Ia-ţi opera e mai bun